Brotnjo svladalo Pepi Sport

U 3. kolu Lige Herceg Bosne, HKK Brotnjo pobijedio je na domaćem parketu KK Pepi Sport. Sinoćnja utakmica završila je pobjedom Čitlučana 82:71.

Od samog početka utakmice košarkaši HKK Brotnjo kontrolirali su rezultat i imali prednost. Domaća ekipa imala je dvanaest poena prednosti nakon prve četvrtine (29:17), a gosti su se u utakmicu vratili krajem druge i početkom treće četvrtine. Do odlaska na odmor gosti iz Mostara smanjili su zaostatak na pet poena (43:38), dok su u uvodnim minutama treće četvrtine došli do izjednačenja (43:43).

Nakon toga HKK Brotnjo je ponovno preuzeo vodstvo te je do kraja utakmice imao rezultat konstantno pod kontrolom. Sinoćnja pobjeda prvo je slavlje ekipe trenera Ante Prce u novoj sezoni košarkaške Lige Herceg Bosne, dok je gostujućoj ekipi ovo bio prvi poraz u sezoni.

Kod pobjednika Ante Planinić postigao je 29 poena, dok je Ivo Ćavar postigao 16 poena. Kod poraženih najraspoloženiji strijelac bio je Stojan Crnjac sa 16 poena, a po 14 poena postigli su Ivan Marković i Marino Macan.

HKK Brotnjo – KK Pepi Sport 82:71 (29:17, 14:21, 22:15, 17:18)

HKK Brotnjo: Ćavar 19, D. Marković 6, Planinić 29, Barbarić 10, Buhač 10, Ostojić 2, Karačić, Dragićević, I. Marković 6, Šetka, Šego, Erić.

KK Pepi Sport: Macan 14, Vučić 8, Crnjac 16, Čović 7, Marković 14, Gačić, Arapović, Kvesić 2, Puce 7, Bašić 3, Kuljić, Palac.