Donji Hamzići i Dragićina igrat će u finalu MNL MZ općine Čitluk

Sinoć su na SC Jakerovac odigrane polufinalne utakmice Malonogometne lige MZ općine Čitluk „Brotnjo 2018“. Gledatelji su ponovno do posljednjeg mjesta ispunili gledalište, a svi koji su došli u Krehin Gradac mogli su uživati u odličnim utakmicama, nakon kojih su plasman u finale izborili Donji Hamzići i Dragićina.

Donji Hamzići prvi su izborili plasman u finale pobijedivši Gornje Ograđenike 3:2. Antonio Milićević je dva puta dovodio Gornje Ograđenike u vodstvo, ali Zvonimir Medić i Darko Ivanković donosili su svojoj ekipi izjednačenje. Nakon što su se dva puta vraćali iz rezultatskog zaostatka, Donji Hamzići su četiri minute prije kraja uspjeli i preokrenuti rezultat, a najviše zasluga za to pripada vrataru Josipu Ivankoviću. Uz to što je odlično branio tijekom cijelog susreta, Ivanković je u 36. minuti postigao odlučujući pogodak na utakmici.

U drugoj polufinalnoj utakmici Dobro Selo i Dragićina priredili su pravi spektakl odigravši rijetko viđenu utakmicu na terenima čitlučke malonogometne lige. Branitelji naslova odlično su otvorili utakmicu i nakon desetak minuta vodili 3:0, no do kraja poluvremena Dragićina je fantastičnom igrom preokrenula rezultati u svoju korist (MZ Dobro Selo – MZ Dragićina 3:4). Sredinom drugog poluvremena Vedrana Marić postigao je pogodak za izjednačenje, nakon čega je Ivan Stojić doveo Dragićinu u vodstvo, dok je dvije minute prije kraja Mario Bencun stvari vratio na početak.

U posljednjim sekundama utakmice Vinko Prusina postigao je svoj drugi pogodak na utakmici i odveo svoju ekipu u finale koje je na rasporedu u nedjelju u 22 sata.

Dakle, na SC Jakerovac u nedjelju s početkom u 22 sata odigrat će se finale 16. MNL MZ općine Čitluk „Brotnjo 2018“, a u 21 sat na rasporedu je utakmica za treće mjesto.

Rezultati polufinalnih utakmica:

MZ Donji Hamzići – MZ Gornji Ograđenici 3:2 (2:1)
0:1 Antonio Milićević 10′, 1:1 Zvonimir Medić 13′, 1:2 Antonio Milićević 15′, 2:2 Darko Ivanković 24′, 3:2 Josip Ivanković 36′.

MZ Dobro Selo – MZ Dragićina 5:6 (3:4)
1:0 Nikola Bevanda 2′, 2:0 Mario Bencun 9′, 3:0 Marijan Raspudić 13′, 3:1 Karlo Stojić 15′, 3:2 Karlo Stojić 16′, 3:3 Vinko Prusina (10 m) 18′, 3:4 Ivan Stojić 19′, 4:4 Vedran Marić 30′, 4:5 Ivan Stojić 36′, 5:5 Mario Bencun 38′, 5:6 Vinko Prusina 40′.