Nogometaši HNK Brotnju u utakmici pretposljednjeg kola Druge lige FBiH – Jug pobijedili su NK Sloga iz Ljubuškog 5:1. Utakmica 29. kola odigrana je na čitlučkim Barama, a tri pogotka za domaću momčad postigao je Ivan Sulić. Uz Sulića strijelci za Brotnjo u današnjoj utakmici bili su Matej Rozić i Valentin Ilić, dok je jedini pogodak za Slogu postigao Ante Mušan.

Sloga je cijelu utakmicu odigrala s dva igrača manje, što je Brotnju dodatno olakšalo posao u utakmici protiv ionako momčadi koja zauzima posljednje mjesto na ljestvici.

U posljednjem kolu Brotnjo gostuje u Posušju kod HŠK Posušje koji je novi prvak Druge lige FBiH – Jug i za posljednju utakmicu priprema proslavu osvajanja naslova prvaka.