Dvanaesti međunarodni nogometni turnir „Međugorje cup“ počeo je danas na terenima Sport Centra Međugorje i trajat će do 11. ožujka, kada su na rasporedu finala u pet dobnih kategorija. Ove godine na turniru u Međugorju nastupit će: U-15, U-13, U-11, U-10 i U-9 ekipe renomiranih klubova iz BiH, Hrvatske, Crne Gore, Italije i Švedske.

Međugorje cup jedan je od najmasovnijih, a ujedno i najjačih turnira za mlade nogometaše u regiji, što potvrđuje i sama činjenica de će se za titule najboljih ekipa na turniru ove godine boriti više od 100 ekipa među kojima su izuzetno kvalitetne momčadi domaćina NK Međugorje, ali i ekipe NK Široki Brijeg, HŠK Zrinjski, HNK Hajduk, GNK Dinamo, BC Atalanta, Husie IF Malmo i ekipe brojnih ostalih klubova.

Organizatori turnira su osigurali vrijedna priznanja za najbolje ekipe i pojedince. Tako će prvoplasirane ekipe u svim kategorijama dobiti pehar i medalje, kao i drugoplasirana, te trećeplasirana, a nagrađeni će biti i najbolji igrači, strijelci te vratari u svim kategorijama.

Natjecanje na turniru započelo je utakmicama u kategoriji U-15. Na samom početku turnira NK Međugorje svladalo je NK Sloga 2:0, dok su HŠK Zrinjski i HNK Čapljina odigrali utakmicu bez pogodaka. U utakmicama koje su uslijedile NK Široki Brijeg pobijedio je švedski Husie IF Malmo II 4:0, a NK Arbanasi svladali su NK Mostar sport T 3:0.

Daljnji tijek turnira i rezultate možete pratiti na facebook stranici NK Međugorje – Škola nogometa.