Povodom Dana općine Čitluk održan šahovski turnir za seniore i kadete

U organizaciji Šahovskog Kluba Brotnjo dana 03.06 2018 (nedjelja) u prostorijama Scudetto Cluba na Krstinama povodom dana Općine Čitluk odigran je tradicionalni brzopotezni šahovski turnir za kadete i seniore.

Oba turnira su se igrala švicarskim sustavom od 7 kola sa tempom igre od 10 minuta po igraču.

Na seniorskom turniru nastupilo je 14 igrača. Pobjednik turnira sa 6 osvojenih bodova je Ante Pehar.

Drugoplasirani Alen Buntić je također osvojio 6 bodova kao prvoplasirani ali zbog boljeg međusobnog omjera Anti je pripao naslov pobjednika.

Na trećem mjestu se našao Marinko Turudić koji je osvojio 5 bodova. Prva trojica su nagrađena novčanim nagradama.

Od 4 do 8 mjesta sa po 4 osvojena boda poredali su se: Anton Karačić, veteran Stanko Vasilj, Mate Vasilj, Drago Pehar i Jakov Sivrić.

Željko Ostojić,Ivan Pehar i Damir Brajković sa 3 osvojena boda su na diobi od 9 do 11 mjesta.

Dragan Prskalo sa 2 boda je 12 dok se na začelju nalaze Darko Ostojić i Josip Šego.

Na kadetskom turniru nastupilo je 12 natjecatelja.
Pobjednik turnira sa 6 bodova je Filip Pehar. Ana Ostojić također sa 6 osvojenih bodova je završila kao drugoplasirana.

Zanimljivo je da su oba pobjednika turnira u seniorskoj i kadetskoj konkurenciji odlučivali međusobni omjeri.

Borna Pehar sa 5,5 bodova je treći. Sa 4 osvojena boda na četvrtom i petom mjestu nalaze se Ivan Musa i ugodno iznenađenje turnira naša najmlađa članica osmogodišnja Mihaela Buntić.

Luka Vasilj, Lana Soldo i Goran Prusina sa po 3,5 boda su poredani od 6 do 8 mjesta. Marija Pinjuh je osvojila 3 boda i zauzela 9 mjesto.

Ante Soldo je deseti sa 2 boda. Na začelju su Marko Pinjuh i Kristijan Doko.

Šahovski Klub Brotnjo je prva tri igrača nagradio prigodnim nagradama tvrtke“Satelit” i tvrtke “Bars” kojim se ujedno i zahvaljuje na podršci i nadaju se nastavku suradnje. Specijalne nagrade su podijeljene prvoj trojici kadeta u plasmanu koji nisu članovi naše šahovske škole a to su Goran Prusina, Marija Pinjuh i Ante Soldo. Kao što se i očekivalo nitko od navedenih nije se plasirao ispred nijednog našeg člana koji pohađa našu školu šaha – navodi se u priopćenju ŠK Brotnjo.