Uspješan nastup atletičara Brotnja u Slovenskoj Bistrici i Varaždinu

U Slovenskoj Bistrici – Slovenija održan je 18-ti po redu međunarodni atletski miting za seniore. Radi se o jednom o najjačih atletskih mitinga u ovoj regiji, gdje dolaze osvajači europskih i svjetskih odličja.

Atletičarka atletskog kluba “Brotnjo” Marija Ivanković nastupila je na ovome mitingu u disciplini troskok i sa novim najboljim sezonskim rezultatom (12.19m) osvojila visoko 8 mjesto. Kako navode iz AK Brotnjo, ovo je njena prva godina u seniorskoj kategoriji i prvi izlazak na međunarodnu atletsku scenu, gdje je bila jedna od najmlađih natjecateljica.

Paralelno s ovim natjecanjem u organizaciji atletskog kluba “Sloboda” u Varaždinu 26.i 27. svibnja održano je i prvenstvo Hrvatske za mlađe Juniore/ke rođenih 2001. godište i mlađi.

Na ovom natjecanju nastupila su 33 atletska kluba iz cijele Hrvatske sa preko 500 natjecatelja.

Najuspješniji je bio Filip Kozina koji je u disciplini troskok postao novi državni prvak s novim osobnim rezultatom od 13.80m. Ante Gagro u disciplini Disk (42.98m) i Lucia Ćurković u troskoku (11.15m) osvojili su treće mjesto.