Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Uvjerljiva pobjeda ŽNK Brotnjo na početku nove sezone

ŽNK Brotnjo iz Čitluka novu sezonu u Prvoj ženskoj ligi Federacije – skupina Jug otvorio je pobjedom. Čitlučanke su jučer na Barama pobijedile ŽNK Troglav 1918 iz Livna rezultatom 6:2 te su na početku sezone zabilježile uvjerljivu pobjedu.

Domaća momčad utakmicu je započela u sastavu: Dugandžić, Bevanda, K. Barbarić, Ćorić, Milićević, Krasić, N. Barbarić, Mandžo, Doko, Kolobarić i Soldo. Početna postava Brotnja spoje je iskusnih i nekoliko mlađih igračica s područja Brotnja a odmah na početku utakmice gošće iz Livna došle su do prednosti.

U prvoj minuti utakmice mrežu Brotnja pogodila je Nina Brnić, nakon čega je Vesna Mandžo u sljedećem napadu poravnala na 1:1. Klaudija Barbarić u 32. minuti postigla je pogodak za rezultatski preokret, no na početku drugog poluvremena gošće su došle do izjednačenja pogotkom Veronike Šakić.

Slično kao i na početku utakmice, nakon pogotka Troglava brzo je uslijedio odgovor Brotnja pa je samo minutu nakon izjednačenja Nikolina Soldo postigla pogodak za 3:2. S tri pogotka u posljednjih dvadeset minuta utakmice pobjedu Brotnja potvrdila je Marija Doko. Napadačica Brotnja jučer je slavila rođendan a pogotke je postizala u 71., 76. i 88. minuti. Rođendanski hat trick Doko je kompletirala iz kaznenog udarca za konačnih ŽNK Brotnjo – ŽNK Troglav 6:2.

U novoj sezoni uz ŽNK Brotnjo i ŽNK Troglav u skupini Jug Prve ženske nogometne lige Federacije također će se natjecati ŽNK Inter Posušje, FK Sarajevo, ŽFK Respekt Sarajevo, SFK Libero Goražde i ŽNK Široki Brijeg. Dvije prvoplasirane momčadi plasirat će se u doigravanje za plasman u Premier ligu BiH.