Vrijedna pobjeda ŽNK Brotnjo nakon preokreta

Nogometašice ŽNK Brotnjo svladale su jučer u Čitluku vodeću momčad Druge ženske lige FBiH – skupina Jug. Čitlučanke su u utakmici 11. kola pobijedile ŽF/NK Sana 2014 rezultatom 2:1, a domaća ekipa došla je do pobjede nakon preokreta.

ŽNK Brotnjo započeo je jučerašnju utakmicu bez šest standardnih igračica. Ipak, ekipa ŽNK Brotnjo dokazala je da ima jak karakter, posebno kada se uzme u obzir da su gošće u 56. minuti povele pogotkom Samire Harbaš.

Tri minute kasnije Manuela Dedaj izjednačila je na 1:1, dok je pogodak za pobjedu u prvoj minuti sudačke nadoknade postigla Marija Doko. Napadačica ŽNK Brotnjo postigla je prekrasan pogodak poslavši loptu preko živog zida u mrežu Sane nakon što je domaća ekipa izvela indirektan udarac.

Danas smo pokazali da smo ekipa sa velikim karakterom, bez šest standardnih igračica uspjeli smo savladati vodeću ekipu prvenstva velikim preokretom jer smo nakon primljenog gola ostavili srce na terenu i do zadnjeg kola ostajemo u igri za prvo mjesto – poručili su iz ŽNK Brotnjo nakon utakmice.

ŽNK Brotnjo prvo mjesto u ligi mogao bi osvojiti samo ako ŽNK Sloga – Ljubuški u posljednjem kolu pobijedi Sanu na gostovanju i ukoliko ŽNK Brotnjo u preostale dvije utakmice upiše pobjede.

ŽNK Brotnjo: Puljić, Dugandžić, Bevanda, K. Barbarić, Pehar, Krasić, Marković (od 23. Dedaj), I. Barbarić, Mandžo, Doko, Zekušić (od 83. Šakota).

ŽF/NK Sana 2014: Cvjetojević, Sarajlić, Jusufović, Sinanbegović, Alagić, Klarić (od 59. Džafić), Harbaš, Jagurdžija (od 88. Redžić), Jakupović (od 85. Balić), Grbić, Golić.